Для компаній-учасників експерименту на 10 років передбачено зниження податку на прибуток з 21% до 5%, а для їхніх співробітників – податку на доходи фізосіб – з 15% до 5%, пише "Коммерсант-Украина".
До того ж єдиний соціальний внесок для співробітників ІТ-компаній на 5 років буде знижено: якщо до цих пір він становив 36,76% від розміру зарплати співробітника, то тепер складе 36,76% від двох мінімальних зарплат (804 грн).
Крім того, продукція і послуги компаній цієї сфери будуть на 10 років звільнені від сплати ПДВ.
Експеримент планується почати з наступного року.
Такі преференції автори законопроекту пояснювали перспективністю розвитку ІТ-послуг в Україну.
У законі зазначено, що компанії, на які будуть поширюватися пільги, повинно відбирати Держагентство з науки, інновацій та інформатизації.
До переліку компаній, що мають право претендувати на пільги, поряд з розробниками програмного забезпечення та системними інтеграторами потрапили компанії, що спеціалізуються на ІТ-консалтингу, і стартапи зі штатом менше людей 10. При цьому до другого читання із законопроекту зникли інтернет-ЗМІ та веб-портали.
Незважаючи на прохання учасників ринку та обіцянки прем'єр-міністра Миколи Азарова, автори законопроекту не пішли на введення постійних податкових пільг.
Новий закон був прийнятий, незважаючи на протести Міністерства фінансів, яка побоюється зниження бюджетних надходжень на 800 млн грн, а також заяви ряду учасників ринку – вони побоюються корупції при розподілі пільг.
Законопроекти "Про особливості оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції" та "Про державну підтримку розвитку суб'єктів індустрії програмної продукції" були внесені групою депутатів на чолі з Віктором Януковичем (син президента країни) і заступником голови комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Євгеном Царьковим.