За прийняття в цілому законопроекту №8321 проголосували 226 депутатів за 226 мінімально необхідних.
Закон передбачає ставку ввізного мита на пшеницю й суміш пшениці й жита (меслин) на рівні 9%, але не менш як 17 євро/тонна, на ячмінь – 14%, але не менш як 23 євро/тонна, на кукурудзу – 12%, але не менш як 20 євро/тонна.
Від дня набрання чинності цього закону ці товари виключаються з режиму вільної торгівлі з іноземними державами, про що Кабінет Міністрів матиме протягом 1 місяця поінформувати їх.
Закон набуває чинності першого числа місяця наступного за місяцем його опублікування.
Як повідомлялось, законопроект №8321 було зареєстровано у Раді 31 березня, однак його текст став доступний на офіційному сайті парламенту тільки 18 квітня.
Нагадаємо, наприкінці березня Кабінет Міністрів подовжив квотування експорту зернових до 1 липня. Згодом міністр агрополітики та продовольства Микола Присяжнюк заявив, що уряд не має наміру продовжувати обмеження на експорт зернових, включаючи його квотування, після 1 липня 2011 року. З 5 травня набуло чинності скасування квотування експорту кукурудзи.
Квотування експорту зерна було введено урядом України на початку жовтня 2010 року на термін до 31 грудня 2010 року. У кінці минулого року обмеження було продовжено до 31 березня 2011 року.
За цей час квоти розподілялися двічі. При цьому спосіб їх виділення викликав різку критику учасників ринку. А виділення квот структурі «Хліб Інвестбуд» спровокувало дефіцит борошна в Україні.
Як відомо, Європейський банк реконструкції та розвитку закликав Україну не втратити можливість стати лідером на світовому ринку постачання продуктів. Для цього, зокрема, необхідно ліквідувати корупцію в аграрному секторі.