Рада включила у порядок денний скасування мораторію на продаж землі

2 Жовтня 2019, 18:42

Верховна Рада включила в порядок денний сесії урядовий законопроект про скасування мораторію на купівлю-продаж сільськогосподарських земель.Голосування відбулося на засіданні у середу, 2 жовтня, об 11 годині.

 

Відповідну постанову №2101-5, згідно якої до порядку денного сесії були включені додатково ще 38 законопроектів, підтримали 253 народних депутати при мінімально необхідних 226.

 

У списку законопроектів, включених до порядку денного є і згадуваний раніше законопроект 2178, відповідно до якого з 1 жовтня 2020 року скасовується заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення.

 

Можливість купувати землю буде в українських фізичних та юридичних осіб, територіальних громад та держави.

 

Позбавлені цього права будуть фізичні та юридичні особи, іноземні держави, які потрапляють під дію закону "Про санкції".

 

Законопроектом передбачено переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки.

 

Концентрація землі у власності визначена на рівні 15% області та 0,5% країни

 

Крім того, в законопроекті передбачено, що програмне забезпечення Державного реєстру прав має забезпечувати інформаційну взаємодію між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, Державним земельним кадастром, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

 

Це необхідно для  одержання інформації про сукупну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що перебуває у власності однієї особи та пов’язаних осіб і розташованих в межах однієї області та в межах України.

 

Землі державної та комунальної власності будуть реалізовуватися на торгах. Стартова ціна продажу – нормативна грошова оцінка.

 

Крім того, передбачається обов’язок державного реєстратора вносити інформацію про ціну (вартість) речових прав, в тому числі прав користування, до Реєстру речових прав.

 

Як повідомлялося, запуск ринку землі з 1 жовтня 2020 року призведе до збільшення вартості оренди за 1 гектар у середньому по країні з 1700 гривень у 2018 році до 4000 гривень у 2024.