Рада відмовилась встановити новий мораторій на продаж землі

20 Листопада 2012, 13:06

Законопроект передбачав, що заборона на купівлю-продаж земель сільгосппризначення запроваджується до набрання чинності закону про обіг земель сільгосппризначення. Також, згідно з законопроектом, до вступу в дію закону про обіг земель сільськогосподарського призначення заборонялося вносити право на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.

Депутати також відмовилися підтримати всі поправки до законопроекту про внесення змін до Земельного кодексу України, що пропонують продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, зокрема, до 1 січня 2015 року або до 1 січня 2016 року.

Скасування поправок про встановлення мораторію на продаж землі викликала бурхливе обурення у депутатів фракцій "БЮТ-Батьківщина", НУ-НС, КПУ.

Віце-спікер парламенту Микола Томенко заявив, що, приймаючи цей закон, своїми діями Партія регіонів сприяє тому, що вже до 1 січня 2013 року в парламент внесуть закон про обіг сільськогосподарських земель, у лютому його приймуть і вже до 1 квітня землю почнуть продавати. «Ви втягуєте Україну в громадянську війну», – наголосив Томенко, звертаючись до фракції Партії регіонів.

Як відомо, 2 жовтня Верховна Рада відмовилася продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2014 року.

На даний момент в Україні діє мораторій на продаж сільгоспземель до 1 січня 2013 року.

Читайте також: Українці звикли до мораторію на продаж землі

98