Рада відмовилась розглядати законопроект про лікування Тимошенко за кордоном

23 Травня 2012, 12:22

За включення законопроекту до порядку денного сесії проголосував 131 депутат за мінімально необхідних 226.

Після голосування, фракція БЮТ залишила залу парламенту.

Лідер фракції Андрій Кожем’якін заявив, що розгляд цього законопроекту мав бути останнім шансом перед голосуванням по резолюції Європарламенту щодо України 24 травня.

Відповідно до законопроекту, вивезення засудженого могло бути дозволено суддею за умови загрози життю й здоров'ю засудженого внаслідок хвороби й до початку судового розгляду в справі про його звільнення від покарання через хворобу. Відповідні зміни передбачалася внести в Кримінальний і Кримінальний процесуальний кодекси.

Нагадаємо, раніше сьогодні Верховна Рада відмовилася звертатися до президента Віктора Януковича з вимогою звільнити з посади голови Державної пенітенціарної служби Олександра Лісіцкова.

Як повідомлялось, у квітні Державна пенітенціарна служба вказала на неможливість направлення колишнього прем'єр-міністраЮлії Тимошенко на лікування за кордон без внесення змін у чинне законодавство.

Депутат Ради від фракції "Блок Юлії Тимошенко-"Батьківщина" Сергій Власенко, захисник Тимошенко заявляв, що для направлення екс-прем'єра на лікування в іноземну клініку не потрібно вносити зміни в законодавство.

З 30 грудня 2011 року екс-прем'єр відбуває покарання в Качанівській виправній колонії (Харків) за вироком до 7 років позбавлення волі за перевищення влади під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році.