Рада відклала законопроект про податок з продажу валюти

Акценти
20 Листопада 2012, 11:32

«Пропоную відкласти розгляд, поглиблено вивчити, обговорити», – сказав Литвин.

За його словами, пропозиція відкласти розгляд законопроекту узгоджена з профільним комітетом ВР (з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики).

Зі слів Литвина можна зробити висновок, що швидше за все нинішня Рада вже навряд чи повернеться до законопроекту на своєму останньому засіданні 4 грудня.

Нагадаємо, народний депутат від Партії регіонів Віталій Хомутиннік зареєстрував у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до деяких Законів України щодо операцій з іноземною валютою», який передбачає введення 15% податку з продажу іноземної валюти.

До цього Національний банк ввів обов'язковий продаж переказів фізособам з-за кордону в іноземній валюті на суму понад 150 тис. гривень на місяць. Крім цього, НБУ ввів обов'язковий продажюридичними особами-резидентами частини валютної виручки, одержуваної від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами.

Експерти вважають, що валютні нововведення Нацбанку спрямовані на обмеження доступу населення до валюти, провокуватимуть зростання тіньового сектору і повертають країну до радянської системи.

92