Зміни передбачають, що закон про держслужбу, прийнятий 17 листопада 2011 року, вступає в силу не 1 січня 2013 року, як було передбачено раніше, а з 1 січня 2014 року, передає ЛІГАБізнесінформ.
Документ був прийнятий за пропозицією народного депутата від Партії регіонів Василя Демчишина.
Перед цим депутати відхилили урядовий проект закону № 11401, який пропонував відстрочити реформування оплати праці держслужбовців, преміювання держслужбовців і перерахунок раніше призначених їм пенсій, а також виплати грошової допомоги при наданні основної щорічної відпустки.
Демчишин пояснив, що відстрочка положень, що стосуються оплати праці держслужбовців, внесе дисбаланс у законодавче поле, і якщо вводити відстрочку, то логічно відкласти набуття чинності закону в цілому.
У пояснювальній записці говориться, що відстрочення набуття чинності закону про держслужбу дасть можливість прийняти нову редакцію закону "Про службу в органах місцевого самоврядування" та передбачити у проекті Державного бюджету України на 2014 рік кошти для реалізації обох законів. Зараз коштів на реалізацію нової системи оплати праці держслужбовців (пов'язаної з поділом посад за функціональним критерієм, компетенції та відповідальності) немає.
Нагадаємо, у листопаді минулого року Верховна Рада прийняла нову редакцію закону "Про державну службу", в якому змінила класифікацію посад держслужби. Вже в січні цього року президент ВІктор Янукович підписав цей закон.
Як відзначили експерти, на реалізацію нового закону «Про державну службу» з бюджету щорічно потрібно додатково 30 млрд грн.