Рада відклала введення сенсорної системи голосування

17 Березня 2011, 10:45

Голова Верховної ради Володимир Литвин тричі ставив на голосування постанову, якою запроваджується модернізована система голосування «Рада-3».

Пропозицію прийняти в цілому цей проект постанови і таким чином впровадити систему підтримали лише 222 з 226 необхідних депутатів.  

Зокрема, «за» проголосували 10 депутатів від Партії регіонів, 92 – від БЮТ,  51 – від НУНС, 25 – від КПУ, 12 – Реформи заради майбутнього, 20 – Народна партія,  12 – позафракційні.

Після цього спікер запропоновував прийняти постанову за основу. «За» проголосував 221 народний депутат.

Третє голосування виявилось результативним –  254 голосами Рада відправила постанову на доопрацювання.

Перед голосування голова комітету ВР з питань регламенту Володимир Макеєнко (Партія регіонів) заявив, що комітет в цілому підтримує постанову, але вважає, що відповідна система має бути впроваджена тільки після внесення відповідних змін у регламент Верховної Ради.

"У разі впровадження вказаної модернізованої електронної системи необхідно запропонувати зміни до частини 1 статті 17 регламенту Верховної Ради України про використання електронної системи і доповнити її новою пропозицією, яка б передбачала, що порядок використання електронної системи визначається положенням, затвердженим постановою Верховної Ради України", – сказав Макеєнко.

Після ухвалення рішення про направлення проекту постанови на доопрацювання Литвин  заявив, що сьогодні зареєструє в парламенті законопроект про внесення змін до регламенту відповідно до рекомендацій регламентного комітету для впровадження модернізованої системи.

Нагадаємо, 14 березня спікер Володимир Литвин заявив, що нова модернізована система голосування "Рада-3" готова до роботи.

Апарат парламенту провів сертифікацію системи "Рада-3" в 2008 році.

Ця система передбачає, що голосування депутат починає з натискання сенсорної клавіші, утримуючи яку, він повинен натиснути кнопку "За", "Проти", або "Утримався".