Рада відклала впровадження касових апаратів для ФОПів

1 Грудня 2020, 14:03

Верховна рада 1 грудня підтримала законопроект №4439-д, яким  відстрочила впровадження касових апаратів для фізичних осіб-підприємців (ФОП).  За документ проголосували 319 нардепів.

 

Цей закон відтерміновує до 1 січня 2022 року обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для ФОП, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп. Обсяг їх доходу протягом календарного року не має перевищувати граничного обсягу доходу, встановленого для першої групи платників єдиного податку, крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування.

 

Документ визначає граничні обсяги доходів, неперевищення яких є однією з умов застосування суб’єктами спрощеної системи оподаткування відповідних груп платників єдиного податку, виходячи зі встановлених законом розмірів мінімальної заробітної плати.

 

Виключаються норми про компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми штрафних санкцій, застосованих до бізнесу. Йдеться про так званий кешбек.

 

Також скасовуються і штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів у РРО (ПРРО).

 

До 1 січня 2022 року подовжується застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення бізнесом окремих вимог закону щодо використання РРО (програмних реєстраторів розрахункових операцій) під час проведення розрахункових операцій.

 

Нагадаємо, 1 грудня від самого ранку під будівлею Верховної Ради відбувається мітинг підприємців, які виступали за відтермінування введення РРО для ФОПів.

 

30 листопада У Верховній Раді зареєстрований президентський законопроєкт №4439 щодо відтермінування запровадження реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Також пропонується знизити штрафи та скасувати відшкодування покупцям за скаргу.

 

17 листопада Верховна Рада відхилила законопроєкт №4313-д про відтермінування запровадження касових апаратів для фізичних осіб – підприємців.

 

25 листопада Кабінет Міністрів ухвалив рішення про відновлення з 1 листопада 2020 року виплат фізичним особам-підприємцям допомоги на дітей у зв'язку із запровадженням карантину вихідного дня.

Позначки: