Народні депутати відмовилися ухвалювати законопроекти №3822 та №3822-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)» у редакції комітету. За повернення питання на розгляд у комітет з питань свободи слова та інформаційної політики проголосували 245 нардепів.
Перший законопроект передбачав запровадження 35% квот на україномовні пісні у радіоефірі.
«Радіоорганізації забезпечують частку пісень (словесно-музичних творів) (далі – пісні) державною мовою не менше 35 відсотків від загального часу звучання пісень, поширених протягом доби, а також у часових проміжках з 6 до 12, з 12 до 18, з 18 до 24 години», – йдеться у тексті законопроекту.
Окрім того, у загальному ефірі усіх телерадіомовників щонайменше 50% мав становити аудіовізуальний продукт, зроблений в Україні.
Законопроект пропонував поступове встановлення квот на україномовний музичний продукт – 25% протягом першого року дії законопроекту, 30% – протягом другого року і 35%, починайчи з третього року.
Група народних депутатів пропонували ухвалити альтернативний законопроект №3882-1, яким передбачалося встановлення квот тільки для так званих «форматних» радіостанцій.
Зрештою, за ухвалення першого законопроекту проголосував 191 нардеп, а другого – 221.
Після цього присутні у залі віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко та голова комітету з питань свободи слова запропонували повернутися до розгляду законопроекту №3822-1 з уточненням про скасування поняття «форматні» радіостанції. Спочатку це рішення підтримали 228 депутатів, однак під час нового голосування лише 219 чого не достатньо.
У результаті 245 народних депутатів підтримали пропозицію про повернення обох законопроектів на розгляд комітету.
Як повідомлялося, 17 травня депутати змінили квоти на трансляцію програм для українського телебачення.