Рада в першому читанні підтримала реформування ГПУ в Офіс генпрокурора

10 Вересня 2019, 18:39

Верховна Рада України 10 вересня в першому читанні підтримала президентський законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури" (№1032).

 

За прийняття закону проголосували 287 народних депутатів

 

Скорочення строку подання пропозицій і поправок до другого читання законопроекту підтримали 262 народних депутатів.

 

Законопроект, зокрема, пропонує замість чинної структури органів прокуратури побудувати після проведення атестації прокурорів нову структуру, що має включати Офіс генерального прокурора, обласні, окружні прокуратури. Також проект закону надає генеральному прокурору право ліквідовувати та реорганізовувати окружні та обласні прокуратури.

 

Крім того, законопроектом ліквідуються військові прокуратури, але водночас встановлюються права генпрокурора у разі потреби утворювати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу Офісу генпрокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур.

 

Також законопроєкт передбачає зменшення максимальної кількості працівників органів прокуратури з 15000 до 10000 осіб.

 

У документі передбачено надання генпрокурору повноважень затверджувати стратегію розвитку прокуратури; систему оцінювання якості роботи прокурорів; порядок вимірювання та регулювання навантаження на прокурорів; порядок розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов’язків, встановлених для відповідної адміністративної посади.

 

Національну академію прокуратури України планують перетворити на Тренінговий центр прокурорів України.

 

Базовий посадовий оклад прокурора має підвищитися з 12 до 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

 

Законопроект також встановлює, що прокурори, які на день набрання чинності законом займають посади прокурорів у ГПУ, регіональних, місцевих, військових прокуратурах можуть бути переведені на посаду прокурора в Офісі генпрокурора, обласних, окружних прокуратурах лише у разі успішного проходження ними атестації. Атестація не поширюється на прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

 

Тимчасово, до 1 вересня 2021 року, планується зупинити повноваження Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

 

Як повідомлялося, 10 вересня правоохоронний комітет рекомедував Верховній раді прийняти законопроект №1032 авторства президента Володимира Зеленського про реформування Генеральної прокуратури України за основу та в цілому.