Рада ухвалила законопроект про штрафи за депутатські прогули

16 Жовтня 2019, 15:01

У середу, 16 жовтня, Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроект про позбавлення нардепів виплат за прогули. Про це йдеться на сторінці законопроекту №1035-2 на сайті парламенту.

 

«За» проголосували 265 народних депутатів.

 

Нині документ готується на підпис.

 

Як відомо, за ЗУ «Про статус народного депутата України», депутату щомісячно відшкодовуються витрати, пов'язані з виконанням депутатських повноважень, у розмірі місячної заробітної плати народного депутата, що не підлягають оподаткуванню.

 

Тепер, якщо нардеп протягом календарного місяця протягом сесії ВР без поважних причин не бере особистої участі у понад третині пленарних засідань або більш ніж половині засідань комітету, до складу якого він входить, то такому депутату витрати не відшкодовуються.

 

Припинення відшкодування здійснюється розпорядженням голови парламенту за рішенням комітету, до компетенції якого входять питання депутатської етики.

 

Нагадаємо, 11 вересня президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України». Відтак недоторканність депутатів обмежується з 1 січня 2020 року.