Рада ухвалила закон про житло для українських військових з Криму та Донбасу

18 Вересня 2018, 14:41

У вівторок, 18 вересня, на ранковому засіданні Верховна Рада ухвалила закон про житло або відшкодування на житло для українських військовослужбовців, які вийшли з окупованих територій Криму й Донбасу та продовжують службу. Проект закону підтримали 269 народних депутатів.

 

Зокрема, законом посилюється соцзахист та створення умов для реалізації конституційних прав військових, які прибули з тимчасово окупованих територій та продовжують службу у ЗСУ, осіб, звільнених із військової служби після прибуття з окупованих територій, внутрішньо переміщених осіб, звільнених із військової служби в запас або відставку, та членів їхніх сімей.

 

Проектом передбачається надання права на забезпечення жилими приміщеннями без урахування норми щодо надання жилого приміщення або грошової компенсації один раз протягом усього часу проходження військової служби.

 

Також законом надається право на забезпечення жилим приміщенням за новим місцем служби або перебування (проживання) без урахування прав військових на користування наданими раніше службовими жилими приміщеннями, жилими приміщеннями для постійного проживання або права власності на жилі приміщення з одночасним припиненням цих прав у порядку, що визначається Кабінетом міністрів України.

 

Закон набирає чинності з 1 січня 2019 року.

 

Нагадаємо, на початку вересня президент Петро Порошенко доручив уряду передбачити в державному бюджеті на 2019 рік підвищення грошового забезпечення військовослужбовців на 30%.