Рада ухвалила закон про землю у першому читанні

9 Грудня 2011, 14:09

Голова комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калетнік (фракція Партії регіонів) повідомив, що законопроект встановлює обмеження на продаж землі, зокрема, купувати землю сільгосппризначення зможуть виключно громадяни України.

При цьому, згідно із законопроектом, землі іншого, не сільськогосподарського призначення можуть бути придбані як громадянами України, так і громадянами іноземних держав.

Законопроект також обмежує оренду земель на території одного району і однієї області. Згідно з документом, одна особа, фізична або юридична, не може орендувати більше, ніж 6 тис га в одному районі і не більше, ніж 5% земель сільськогосподарського призначення в одній області. Законопроект також вводить норму, згідно з якою одна людина може купити не більше 100 га землі.

Крім того, в законопроекті прописано, що "особа, яка орендує землю, має бути обов'язково зареєстрованою за місцем розташування орендованої землі".

Законопроектом передбачається створення Державного земельного банку – спеціалізованої державної фінансової установи, основним завданням якої буде кредитування сільськогосподарських товаровиробників під заставу землі та іншого майна. Відповідно до законопроекту, Державному земельному банку буде належати виключне право заставоутримувача земель, а також належатиме право купівлі та продажу земельних ділянок сільгосппризначення.

У законопроекті пропонується, щоб закон про ринок, в разі його прийняття, вступив в силу з 1 січня 2013 року.

Нагадаємо, 18 листопада Верховна Рада України вирішила доопрацювати урядовий законопроект про ринок земель.

22 грудня 2009 року Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2012 року. Продовження мораторію було викликане відсутністю законів про Державний земельний кадастр і про ринок землі.

7 липня 2011 року Рада прийняла закон "Про державний земельний кадастр".

Позначки: