Рада ухвалила закон про вибори народних депутатів

17 Листопада 2011, 19:31

Зокрема, "за" проголосувало 187 депутатів від Партії регіонів, 62 – БЮТБ, 36 – НУНС, 24 – Компартії, 19 – Реформи заради майбутнього, 20 – Народної партії, 18 – позафракційних.

Парламент ухвалив законопроект, що відповідає проекту, який одержав оцінку "Європейською комісією "За демократію через право" ("Венеціанською комісією") і враховує пропозицію опозиційних депутатів про демократизацію виборчого процесу.

Таким чином вибори народних депутатів пройдуть за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою: 225 депутатів обираються за пропорційною системою,  225 депутатів обираються за мажоритарною системою.

Закон встановлює 5% виборчий бар’єр. При цьому блоки участі у виборах не беруть.

Висуватися кандидати за мажоритарними округами можуть партіями або шляхом самовисування. При цьому той самий кандидат може бути і включений до партійного списку, і висунутий від мажоритарного округу.

Виборчий процес починається за 90 днів до дня голосування і закінчується через 15 днів після дня офіційного оприлюднення Центральною виборчою комісією результатів виборів.

Одномандатні округи створюються із приблизно однаковою кількістю виборців, а їхній перелік із зазначенням номерів, меж і центрів округів публікується ЦВК не пізніше ніж за 175 днів до дня голосування в загальнодержавних, регіональних і приватних ЗМІ.

Окружні виборчі комісії складаються з 12-18 осіб.

До складу окружкому обов'язково включаються по одному представнику від партії, депутатська фракція якої зареєстрована в апарату Ради поточного скликання.

Інші члени окружкому призначаються шляхом жеребкування за поданнями всіх партій-суб'єктів виборчого процесу, при цьому кожна з них повинна мати не більше ніж по одному представникові.

За аналогічним принципом формуються й дільничні виборчі комісії, при цьому право подання кандидатур до їхнього складу надається також кандидатам у депутати – мажоритарникам.

Рішення окружних і дільничних виборчкомів приймаються відкритим шляхом більшістю голосів складу комісії.

Передбачається внесення суб'єктами виборчого процесу грошової застави для участі у виборах. Зокрема, партія, що висунула список кандидатів у депутати, вносить у безготівковому порядку на спеціальний рахунок ЦВК грошову заставу в розмірі 2 тис. мінімальних заробітних плат; партія, що висунула кандидата за мажоритарним округом, або кандидат-самовисуванець вносить таку заставу в розмірі 12 мінімальних зарплат.

Застава повертається у випадку одержання відповідними партіями або кандидатами-мажоритарниками депутатських мандатів.

Право на участь у розподілі депутатських мандатів одержують кандидати, включені до виборчих списків партій, що одержали 5% голосів виборців.

Тимчасовій комісії доручено відредагувати законопроект перед підписанням.

Позначки:
108