За ухвалення закону проголосували 265 депутатів.
Відповідно до закону, всеукраїнський референдум є однією з форм безпосередньої демократії в Україні, способом здійснення влади безпосередньо Українським народом, що полягає у прийнятті (затвердженні) громадянами України рішень з питань загальнодержавного значення шляхом таємного голосування
Встановлюється також, що предметом всеукраїнського референдуму можуть бути будь – які питання за винятком тих, вирішення яких референдумом не допускається Конституцією, законами України.
Закон містить також норму, відповідно до якої право голосу на всеукраїнському референдумі мають громадяни, яким на день голосування виповнилося вісімнадцять років. Громадяни України, які мають право голосу на всеукраїнському референдумі, є учасниками всеукраїнського референдуму.
Підставою реалізації громадянином свого права голосу на всеукраїнському референдумі є його включення до списків учасників всеукраїнського референдуму на дільниці всеукраїнського референдуму.
Учасник всеукраїнського референдуму реалізує своє право голосу під час всеукраїнського референдуму у порядку, встановленому цим законом.
Згідно з документом, будь-які прямі чи непрямі привілеї або обмеження прав громадян на участь у всеукраїнського референдумі за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками забороняються. Не допускаються обмеження щодо участі громадян України у процесі всеукраїнського референдуму, крім обмежень, передбачених Конституцією та цим законом.
Як повідомлялось, 15 жовтня лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що не виключає проведення референдуму щодо продажу землі сільськогосподарського призначення.
Читайте також: ПР на місцях використовуватиме новий закон про референдум у своїх цілях