Верховна Рада в четвер, 7 червня, ухвалила закон "Про дипломатичну службу" з правками, внесеними президентом Петром Порошенком. Про це повідомляє прес-служба парламенту.
Так, за відповідний документ проголосували 226 народних депутатів. Новий закон набуде чинності через півроку після його публікації.
Відповідно до ухваленого закону, як і раніше, послів України призначатиме і звільнятиме президент за поданням Міністерства закордонних справ. Водночас документ вводить обов’язкову ротацію серед дипломатів, її порядок визначає МЗС.
Термін довгострокових відряджень дипломатів становитиме до чотирьох років в країнах з нормальним кліматом і стабільної безпекою, а також до трьох років у державах зі складними кліматичними умовами або складною ситуацією з безпекою.
Крім того, закон поділяє посади в органах дипслужби на три категорії – "А", "Б" і "В", в залежності від порядку призначення, характеру і обсягу повноважень.
Як повідомлялося, 5 квітня Верховна Рада України прийняла закон «Про дипломатичну службу»(№7322) у новій редакції. Однак 4 травня президент Петро Порошенко наклав вето на ухвалений Верховною Радою закон «Про дипломатичну службу». Зокрема, він був незгодний з положенням, яке передбачає обов’язкові консультації МЗС з профільним комітетом Ради перед внесенням президенту подання про призначення послів.