Рада ухвалила Виборчий кодекс з пропозиціями Зеленського

19 Грудня 2019, 14:22

Верховна Рада України у четвер, 19 грудня, схвалила Виборчий кодекс з пропозиціями президента Володимира Зеленського. Відповідне рішення підтримали 330 нардепів.

Як зазначається, документ передбачає пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками. Виборці голосуватимуть не лише за партію, а за конкретного кандидата в списку партії.

 

"Відкриті партійні списки багато в чому схожі з мажоритаркою. І якщо ти сильний, якісний мажоритарник, то для тебе Виборчий кодекс не буде смертельним. А може бути, навіть навпаки, він десь допоможе", – підкреслював спікер ВР Дмитро Разумков, коментуючи доопрацьований виборчий кодекс.

 

Зауважимо, з тексту кодексу прибрали можливість зняття кандидата з передвиборної гонки після того, як правоохоронний орган після перевірки кандидата направляє інформацію про нього в Центральну виборчу комісію. Зокрема, мова йде про повідомлення щодо фактів порушення кандидатом закону.

 

Нагадаємо, оновлений Виборчий кодекс було ухвалено 11 липня 2019 року Верховною Радою VIII скликання. Він передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах.

 

27 серпня тодішній Голова ВР Андрій Парубій підписав новий Виборчий кодекс.

 

Однак Президент Зеленський 13 вересня ветував документ, аргументувавши своє рішення тим, що кодекс містить положення, які не відповідають Конституції, не враховують останні зміни до виборчого законодавства, не узгоджується із законодавчими актами, які є базовими у відповідній сфері, не забезпечує належної регламентації й організації виборчого процесу, ефективного контролю за здійсненням виборчих процедур.

 

Згодом глава держави направив до ВР свої пропозиції для врахування їх у Виборчому кодексі.

96