Рада ухвалила новий закон про державну службу

17 Листопада 2011, 16:57

Закон визначає принципи, правові та організаційні основи держслужби, умови та порядок реалізації громадянами права на державну службу.

У ньому Рада змінила класифікацію посад держслужби.

Зокрема, замість передбачених чинним законом 7 категорій держслужбовців новою редакцією посади держслужби залежно від характеру та обсягу посадових повноважень поділяються на 5 груп, кожна з яких ділиться на 4 підгрупи.

При цьому замість діючих 13 рангів вводиться 9 рангів держслужби.

Відповідно до прийнятого закону, право на держслужбу з урахуванням вимог щодо рівня професійної компетентності, напрямку підготовки та обмежень, встановлених законом, мають громадяни України, яким виповнилося 18 років і які вільно володіють державною мовою.

Водночас Рада відхилила кілька виправлень, якими пропонувалося зобов'язати держслужбовців не просто знати державну мову, але й користуватися нею під час виконання службових обов'язків.

Законом передбачається, що держслужбовцями не можуть бути особи, які мають громадянство іншої держави.

Також не допускається призначення осіб на посади державної служби, на яких вони будуть безпосередньо підпорядковуватися близьким особам.

Відповідно до нової редакції закону, держслужбовець не має права організовувати страйки і брати в них участь, при цьому він повинен неупереджено виконувати свої обов'язки, незважаючи на партійну приналежність та особисті політичні переконання.

Відповідно до закону, схема посадових окладів держслужбовців щорічно визначається Кабінетом Міністрів, при цьому мінімальний розмір посадового окладу чиновника не повинний бути меншим, ніж 2 розміри мінімальної зарплати.

Закон набуває чинності з 1 січня 2013 року. Ініціатор законопроекту – президент Віктор Янукович. Документ був розроблений у рамках адміністративної реформи «для підвищення якості державного управління і зниження рівня корупції».

Нагадаємо, чинну редакцію закону про державну службу було прийнято у 1993 році.