Рада ухвалила мораторій на продаж землі в першому читанні

16 Жовтня 2012, 18:29

"За" законопроект №11315 "Про внесення змін до Земельного кодексу  (щодо обігу земель сільськогосподарського призначення)" проголосувало 240 народних депутати з мінімально необхідних 226.

Законопроект ініційовано представником президент у ВР, депутатом від Партії регіонів Юрієм Мірошниченком.

Законопроектом вносяться зміни до Земельного кодексу, згідно з якими мораторій на купівлю-продаж сільськогосподарських земель продовжується до набрання чинності закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. Варто відзначити, що такий закон повинен бути підготовлений і внесений Кабінетом міністрів у ВР відповідно до положень законопроекту до 1 січня 2013 року.

У чинному законодавстві термін мораторію спливає 1 січня 2013. Проте, як уточнює автор законопроекту, на сьогоднішній день залишається законодавчо не врегульованим питання формування і розвитку обігу земель сільськогосподарського призначення.

У чинній редакції Земельного кодексу  введено обмеження з купівлі-продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності (за умови набрання чинності закону про ринок земель), проте досі він не прийнятий.

Нагадаємо, проект закону "Про ринок земель" № 9001-д Верховна Рада України прийняла в першому читанні за основу, але він не включений до порядку денного одинадцятої сесії ВР шостого скликання.

"Оптимальним способом вирішення проблеми є перенесення строків зняття мораторію на купівлю-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення до законодавчого врегулювання питання їх обігу", – говориться в пояснювальній записці до законопроекту.

Як відомо, 2 жовтня Верховна Рада відмовилася продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2014 року.

Читайте також: Українці звикли до мораторію на продаж землі