Рада у першому читанні прийняла законопроект про відновлення довіри до судів

27 Березня 2014, 21:59

Згідно з текстом законопроекту, Рада має намір визначити основи проведення спеціальної перевірки суддів загальної юрисдикції. Буде створена спеціальна комісія у складі 17 осіб, яка буде підзвітною винятково Верховній Раді.

Членом зазначеної комісії не зможуть бути особи, які протягом останніх 10 років працювали на посадах суддів, в апараті суду, в правоохоронних органах, на державній службі.

Кандидатури членів комісії будуть запропоновані депутатськими фракціями Ради.

Громадські організації, підприємства, установи, органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані на запит комісії надавати всю наявну у них інформацію про відкриті банківські рахунки, готівкові грошові кошти, цінні папери, рух грошових коштів, належність майна і майнових прав осіб, укладених ними угод, частки в статутних капіталах, майно, передане ними в управління або знаходиться у них в управлінні, та інші відомості про осіб, щодо яких спеціальною комісією направлено запит.

У результаті перевірки судді, щодо яких рішенням комісії встановлено наявність підстав для їх звільнення, протягом одного робочого дня з дня отримання відповідним судом такого рішення підлягають відстороненню від правосуддя до розгляду Верховною Радою рішення комісії щодо цих суддів.

Рішення про звільнення судді з посади у зв'язку з порушенням присяги або про відмову у звільненні приймає Рада за результатами розгляду рішення комісії протягом одного місяця з дати надходження такого рішення комісії.

Судді, які не пройшли перевірку і були звільнені з посади на підставі рішення спеціальної комісії, не можуть бути призначені або обрані на посаду судді протягом 5 років з моменту звільнення з посади судді.

Нагадаємо, що Рада також проголосувала за спрощення доступу до публічної інформації.

Крім того, народні депутати з другої спроби ухвалили закон "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні". Проголосований документ є частиною пакета, схвалення якого уможливлює фінансову підтримку з боку Міжнародного валютного фонду та інших міжнародних кредиторів.

Також Рада прийняла зміни до державного бюджету України на 2014 рік.