Серед актуальних питань державно-конфесійних відносин в Україні у ВРЦіРО називає збереження Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.
Також у Раді Церков вимагають «зняти з розгляду або відхилити урядовий законопроект № 2342 від 19.02.2013 року про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні, який створює підґрунтя для пропаганди аморальних явищ на шкоду традиційним сімейним цінностям, зазіхає на свободу слова та віросповідання».
Окрім того, бажає сприяти виділенюю ефірного часу на всеукраїнських та регіональних державних і комунальних теле-та радіоканалах для своїх програм.
У сфері державно-конфесійних відносин належну увагу приділити надходженню гуманітарної допомоги.
«Спростити документообіг під час здійснення благодійної діяльності серед малозабезпечених верств населення, безпритульних дітей і осіб без постійного місця проживання», йдеться у документі.
Серед інших важливих питань в ВРЦіРО називають відновлення попередньої редакції Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», яка існувала до внесення змін
Також у Раді просять звернути увагу президента на повернення Церквам і релігійним організаціям майна, «експропрійованого тоталітарним режимом минулого, відповідно до зобов’язань України перед Радою Європи (колишніх культових та допоміжних будівель, предметів релігійного вжитку, іншого майна)».
Багато вимог стосуються й освітньої сфери, зокрема «вирішити питання щодо державної акредитації духовних навчальних закладів, які надають богословську освіту», «звільнити релігійні організації від сплати збору за резервування земельної ділянки, яка виділяється для будівництва культової чи обслуговуючої її споруди, «запровадити інститут військового душпастирства в Збройних Силах України та інших військових формуваннях» тощо.
Як повідомлялось, 7 грудня 2012 року Янукович доручив Кабміну невідкладно підготувати законопроект про внесення змін до Закону «Про свободу совісті та релігійні організації».
Перед тим представники Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій закликали Януковича ветувати затверджені парламентом поправки до цього закону.
Як відомо, в Україні діє майже дві тисячі незареєстрованих релігійних громад.