Рада сьогодні розгляне законопроекти про обрання спікера і мораторій на продаж землі

Акценти
6 Листопада 2012, 08:03

Спочатку заплановано розгляд низки проектів постанов, якими пропонується скасувати раніше прийняті закони і рішення, зокрема, про призначення 5 членів наглядової ради Державного земельного банку.

Далі парламент розгляне в другому читанні низку законопроектів, зокрема, крім проектів 11335 і 11315, законопроект 6278 про всеукраїнський референдум, 9610 про введення інструменту аграрних розписок для отримання сільгоспвиробниками кредитних ресурсів під зобов'язання поставок сільгосппродукції майбутнього врожаю.

Крім цього повісткою передбачається розгляд законопроекту 10687, яким пропонується проіндексувати ставки низки податків і зборів на прогнозований в 2012 році рівень інфляції, а також збільшити ставки акцизних зборів на пиво на 0,09 гривні до 0,9 гривні / літр, на етиловий спирт і лікеро -горілчані вироби на 5,14 гривні до 51,01 гривні/літр 100% спирту з 2013 року.

Також депутати розглянуть проект закону 10495 про визначення єдиним органом контролю за якістю продуктів харчування Державну ветеринарну та фітосанітарну службу.

Крім цього заплановано розгляд законопроекту 11033 про надання Національному банку права вводити вимогу з обов'язкового продажу частини валютної виручки, що надходить в Україну на користь резидентів та нерезидентів на строк до 6 місяців.

Як пише газета "Коммерсант-Украина", під час вчорашнього засідання погоджувальної ради лідери депутатських фракцій і голів комітетів так і не прийшли до спільної думки про те, чи варто чинному скликанню парламенту проводити засідання.

Вчора голова Верховної ради Володимир Литвин запропонував лідерам фракцій обговорити це питання увечері в його кабінеті, а остаточно визначитися у вівторок вранці – на засіданнях фракцій.

Перед цим спікер нагадав, що починаючи з 1990 року існує традиція після виборів не проводити засідання Верховної Ради до прийняття присяги новим складом парламенту.

Нагадаємо, вчора глава фракції Партії регіонів у Раді Олександр Єфремов заявив, що ПР почала переговори щодо створення більшості у новій Верховній Раді.

Нова Верховна Рада збереться 17 грудня.

16 жовтня Рада прийняла в першому читанні законопроект про продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення до набрання чинності закону про обіг цієї землі. Після цього Державне агентство земельних ресурсів заявило, що це знімає політичні спекуляції з приводу дати зняття мораторію.

89