Рада схвалила в цілому зміни до Бюджетного кодексу

7 Грудня 2017, 14:44

У четвер, 7 грудня, Верховна Рада схвалила проект закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України".  Відповідне рішення в другому читанні та в цілому підтримали 265 народних депутатів.

Документ розроблений з метою врегулювання питань, пов'язаних із підготовкою проекту Державного бюджету України на 2018 рік.

У проекті проведено розрахунки на основі нових підходів щодо здійснення видатків на освіту, охорону здоров'я, соціальний захист населення та надання міжбюджетних трансфертів, зокрема, реверсної дотації, що передається з місцевих бюджетів до державного бюджету, і додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я.

Зазначається, що законом покликаний унормувати здійснення витрат державного та місцевих бюджетів, сприятиме прискоренню реалізації  нормативно-правових актів та відповідно своєчасного фінансування видатків державного бюджету і місцевих бюджетів та забезпечить стабільність функціонування бюджетної системи України.

Нагадаємо, до Верховної Ради України 4 грудня надійшов доопрацьований законопроект про державний бюджет на 2018 рік для голосування у другому читанні.