Рада скасувала обов’язкове відпрацювання для бюджетників-випускників медичних вишів

6 Жовтня 2016, 16:06

Верховна Рада України підтримала законопроект №3312-д "Про внесення змін до закону "Про вищу освіту" щодо працевлаштування випускників". За документ проголосували 236 нардепів.

Таким чином, парламент скасував необхідність для випускників медичних вузів здійснювати обов'язкове відпрацювання після завершення навчання за рахунок коштів держбюджету.

При цьому, відповідно до чинного законодавства, держоргани мають повноваження здійснювати розподіл випускників вищих навчальних закладів, які належать до сфери їх управління, для подальшого проходження служби (для вищих військових навчальних закладів) та працевлаштування в установи охорони здоров'я (для вищих медичних навчальних закладів) в рамках державного замовлення.

Відповідно до закону, тепер держоргани, які мають вузи в своєму управлінні, сприяють працевлаштуванню випускників, здійснюють розподіл тільки випускників вищих військових навчальних закладів (вищих навчальних закладів зі специфічними умовами навчання) для подальшого проходження служби.

Передбачається, що випускники вузів вільні у виборі місця роботи (за винятком військових), а вузи не зобов'язані здійснювати їх працевлаштування. Крім того, передбачається, що право на першочергове зарахування до вищих медичних та педагогічні навчальні заклади за держзамовленням мають особи в разі укладення ними угоди про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості і селищах міського типу.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України збільшив на 12,3% державне замовлення на підготовку спеціалістів у вищих навчальних закладах в 2016 році, в порівнянні з 2015 роком.