За прийняття відповідного проекту постанови проголосували 256 депутатів за мінімально необхідних 150.
Зокрема, Рада доручила цій комісії розслідувати обставини проведення переговорів, узгодження умов і підписання контракту про поставки газу в Україну на 2009-2019 роки і контракту про його транзит через територію країни, підписаних між двома компаніями 19 січня 2009 року.
Також комісії доручено розслідувати обставини появи заборгованості компанією "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) перед Міністерством оборони Росії в сумі 198 млн доларів і перед "Газпромом" у сумі 84 млн доларів і надання державних гарантій їх погашення.
Рада призначила головою цієї комісії депутата Інну Богословську (фракція Партії регіонів), заступником – депутата від фракції Народної партії Юрія Литвина і обрала до її складу загалом 8 парламентаріїв.
Під час обговорення створення цієї комісії фракція "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина" заявила, що вона не скеровувала своїх представників для роботи в цій комісії й виступила проти її створення.
Кандидатури цієї фракції було виключено з проекту постанови, однак голова Верховної Ради Володимир Литвин підкреслив, що БЮТБ зберігає право подати свої кандидатури для роботи в комісії.
Парламент заслухає звіт цієї комісії на своєму пленарному засіданні (не пізніше ніж через 3 місяці від дня прийняття цієї постанови) – 17 червня.
Нагадаємо, проект постанови про створення цієї комісії зареєструвала в Раді Богословська 16 березня.
19 січня 2009 року "Нафтогаз України" і "Газпром" підписали газові контракти на 2009-2019 роки. Тимошенко заявляла, що вважає ці контракти успішними.
У січні 2010 року Богословська, котра тоді була кандидатом у Президенти, просила Генеральну прокуратуру відновити розслідування кримінальних справ за фактом відмивання коштів і фінансових махінацій під час керівництва Тимошенко корпорацією ЄЕСУ.
У жовтні 2010 року Богословська знову вступила в Партію регіонів. Вона вийшла з партії у травні 2009 року, заявивши про намір брати участь у виборах Президента.