Постанову оголосив спікер Ради Володимир Литвин. Голосування відбулося без попереднього обговорення.
Зокрема, у постанові йдеться про внесення представників парламентських фракцій до складу комісії до 7 листопада.
Крім цього, постановою Верховна Рада рекомендує Генпрокуратурі «провести перевірку правомірності залучення працівників правоохоронних органів до підтримання порядку на окремих дільничних та окружних виборчих комісіях у день голосування та в період підрахунку підсумків голосування, а також відповідності дій окремих дій працівників правоохоронних органів вимогам закону».
Вищій раді юстиції, Вищій кваліфікаційній раді суддів України – перевірити додержання присяги суддями при ухваленні ними рішення під час виборчої камапанії, Центральній виборчій комісії – вивчити матеріали щодо встановлення результатів виборів народних депутатів у так званих проблемних одномандатних округах.
Цю інформацію Верховна Рада вимагає подати до 9 листопада.
Після голосування опозиція висловила обурення.
"Шановний Володимире Михайловичу, чому ви продовжуєте нахрапністю через коліно ламати Верховну Раду? Скільки говорили про захист парламентаризму. Ви зі слуху внесли постанову і навіть не дали її обговорити. Зверніть увагу, пункт, який стосується Генпрокуратури і інших, фактично оправдує те насильство, яке чинилося на виборчих округах і в окружних виборчих комісіях, і перекладає на простих громадян…" – заявив член фракції НУ-НС Юрій Ключковський.
"Не може Верховна Рада вимагати від генпрокурора ув’язнити людей до 6 років і писати перелік людей… Додайте до того проекту постанови ще один момент – сформувати "трійку", яка буде судити людей", – звернувся Литвин до опозиції.
Нагадаємо, опозиція вимагала реєстрації в Верховній Раді проекту постанови про розслідування фактів фальшування парламентських виборів, який глава ради об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк вніс у Верховну Раду 2 листопада.
У проекті постанови опозиції, зокрема, йдеться про можливість покарання у вигляді ув’язнення до 6 років для тих, хто припустився порушень.
У додатку до постанови містяться прізвища можливих фальсифікаторів, починаючи від голів місцевих адміністрацій і правоохоронців до рядових членів виборчих комісій.