Відповідно до закону, вважаються реабілітованими особи, які були засуджені судами за вчинення злочинів, передбачених статтями 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), 364 (зловживання владою або службовим становищем), 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) та 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України, за умов, визначених цим Законом.
"Дія цього закону поширюється на осіб, які були засудженні судом в період з 01.02. 2010 до 01.03.2014 р", – повідомляється на сайті ВР.
"Документ містить також норму, відповідно до якої реабілітації підлягають ті особи, за скаргами яких проти України Європейський суд з прав людини встановив порушення статті 18 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Особи, на яких поширюється дія цього закону, вважаються реабілітованими та автоматично поновленими в усіх правах з моменту набрання чинності цим законом", – зазначається в повідомленні.
Вироки, винесені стосовно таких осіб, скасовуються судом першої інстанції, який розглядав справу, протягом 10 днів з моменту подання.
Нагадаємо, 27 лютого Верховна Рада України прийняла закон про реабілітацію політичних в'язнів, яких раніше амністували.
Як відомо, Юрій Луценко був засуджений у першій справі дол чотирьох років ув'язнення за ч.5 ст.191 (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб), та ч.3 ст.365 (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки). У другій справі – до трьох років за ч. 1 ст. 367 Кримінального кодексу (службова недбалість).
7 квітня минулого року Луценка помилував екс-президент Віктор Янукович.
Юлія Тимошенко була засудежна на сім років ув'язнення за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу (перевищення влади та службових повноважень).
22 лютого Верховна Рада прийняла постанову "Про виконання міжнародних зобов'язань України щодо звільнення Юлії Тимошенко".