За відповідний законопроект №0234 проголосували 309 депутатів за мінімально необхідних 226.
Чинність конвенції поширюється на всіх мігрантів і членів їх сімей на території приймаючої сторони на законних підставах.
Документ регулює відносини, що виникають протягом усього циклу міграції мігрантів, які працюють.
При цьому чинність конвенції не поширюється на осіб, відряджених сторонами в міжнародні організації, відряджених або найнятих однією зі сторін для участі за її територією в здійсненні програм розвитку або співробітництва, а також на осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено законодавством приймаючої сторони і міжнародними договорами, учасником яких вона є та інших категорій.
Конвенцією встановлюється, що мігранти користуються на території приймаючої сторони правами, які надаються відповідно до законодавства громадянам цієї сторони.
Крім цього, документом встановлюється, що сторонами-підписантами цієї конвенції не допускаються випадки рабства, примусової праці, катувань, жорстокого або такого, що принижує честь і гідність людини, ставлення або покарань мігрантів і членів їх сімей.
Статтею 10 конвенції визначається, що мігранти мають право переводити й перевозити із приймаючої сторони кошти, отримані як оплату трудової діяльності у валюті приймаючої сторони та в іноземній валюті відповідно до міжнародних договорів.
Конвенція є чинною протягом 5 років з дати узаконення.
Після закінчення цього строку конвенція автоматично продовжується щораз на черговий 5-річний період, якщо сторони не приймуть іншого рішення.
Конвенція набуває чинності після закінчення 30 днів з дати одержання повідомлення про виконання сторонами, які її підписали, внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності.
Нагадаємо, у жовтні Міжнародна організація міграції спрогнозувала необхідність у залученні іноземних трудових мігрантів в Україну у разі подальшого демографічного спаду.