Рада прийняла останній «безвізовий закон» – про Агентство з повернення активів

18 Лютого 2016, 18:29

Верховна Рада ухвалила законопроект № 4056 «стосовно удосконалення засад діяльності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів». За таке рішення проголосував 261 нардеп.

Законом внесено зміни до закону про Нацагентство з виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, які уповноважують Нацагентство не тільки на збереження активів, на які накладено арешт в кримінальному провадженні, а й на володіння, використання та/або розпорядження такими активами, в тому числі правом реалізації технологічної переробки або передачі в управління активів, конфіскованих в кримінальному провадженні.

Законом також передбачається на законодавчому рівні закріпити розміри посадових окладів працівників Нацагентства, що стане додатковою гарантією їх незалежності, а також усунути внутрішні технічні неузгодженості між положеннями цього закону.

Народні депутати проголосували закон з урахуванням поправки, в якій, як зазначив міністр юстиції України Павло Петренко, мова йде про відкритість Єдиного реєстру активів, на які накладено арешт в кримінальному провадженні, "до нього матимуть доступ громадяни України". Петренко зазначив, що відкритою буде інформація, яка не розкриває таємницю слідства.

Перед голосуванням спікер парламенту Володимир Гройсман зазначив, що це – останній проект закону, прийняття якого є умовою надання Україні безвізового режиму з боку ЄС.

Нагадаємо, перед цим депутати Верховної Ради підтримали в цілому "безвізовий" законопроект №4054 щодо арешту та спецконфіскації майна. а також закон №4055 про прозорість в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду.