Рада прийняла новий Митний кодекс

13 Березня 2012, 12:42

Не голосувала у повному складі фракція БЮТ-Батьківщина. Із фракції НУ-НС за доопрацьований Митний кодекс проголосували лише 6 народних депутатів.

Зокрема новою редакцією кодексу Рада підвищила неоподатковувану максимальну сумарну вартість товарів, які ввозяться у ручній поклажі або в супроводжуваному багажі один раз на 10 днів.

Якщо у раніше принятому варіанті закону цю суму було збільшено з 0,2 тис. до 1 тис. євро (при цьому їхня вага не повинна перевищувати 50 кг), то тепер для аеропортів вона становить 1 тис. євро, а для інших пунктів пропуску – 500 євро (вага не повинна перевищувати 50 кг).

Також прийнятий на підставі пропозицій президента документ передбачає спрощення митного оформлення товарів і супутніх процедур (зокрема, вимоги до фінустанов, які надають гарантії зі сплати мит), збільшення прозорості при визначенні митної вартості товарів (у тому числі визначення чіткого переліку умов, за яких Державна митна служба може переглядати цю вартість), а також скасування низки пільг для працівників Митниці (зокрема, права на безвідсотковий іпотечний кредит).

Також, відповідно до прийнятого документа, у разі ввезення товарів на суму понад 10 тис. євро застосовуються повні ставки мит.

Письмовому декларуванню з поданням митної декларації підлягають товари, сумарна вартість яких перевищує 10 тис. євро.

Документ також передбачає низку нововведень у сфері митного оформлення, зокрема: право декларанта на здійснення митного оформлення товарів у будь-якому митному органі, проведення митного оформлення протягом 4 годин з моменту подання митної декларації, персональну відповідальність посадових осіб Митниці за неправомірні затримки митного оформлення, використання однієї декларації для здійснення різних митних формальностей, право декларанта задекларувати товари до моменту їхнього прибуття в Україну, звільнення декларанта від відповідальності за ненавмисні помилки.

Нова редакція кодексу встановлює перелік документів, надаваних митним органам для здійснення митного контролю, визначає перелік предметів, які належать до особистих речей громадян і не обкладаються податками при переміщенні через кордон.

Крім того, документ передбачає декриміналізацію товарної контрабанди, тобто переводить це порушення до числа адміністративних.

Як відомо, Митний кодекс був ухвалений ВР 3 листопада 2011 року. Але президент застосував вето на даний закон і повернув його з пропозиціями до парламенту.

Позначки: