Рада продовжила на півроку роботу комісії з розслідування вибухів на артскладах

30 Квітня 2020, 15:18

Верховна Рада продовжила на півроку роботу парламентської слідчої комісії щодо пожеж на складах боєприпасів у 2014-2018 роках у містах Ічня, Калинівка, Балаклія, Сватове та Кривий Ріг. Про це повідомив «Укрінформ» у четвер, 20 квітня.

 

За відповідну постанову проголосували 332 народні депутати.

 

«З метою подальшого розслідування відомостей щодо фактів пожежі (вибухів) на складах боєприпасів з 2014 по 2018 роки продовжити роботу Тимчасової слідчої комісії на 6 місяців», – йдеться у тексті постанови.

 

Зазначається, що комісія загалом провела три засідання та встигла вивчити матеріали справ, що стосуються вибухів на складах боєприпасів лише в Балаклії та Калинівці.

 

Згідно з матеріалами слідства, основною версією вибухів на технічній території військової частини А1352 (Балаклія) є атака безпілотного літального апарату на один зі штабелів зберігання боєприпасів з подальшим розльотом ракет з цього штабеля по інших сховищах, де розміщувалися снаряди та ракети. Однак, на думку комісії, «необхідно додатково перевірити, чи не могли вибухи статися через умисні сплановані дії винних осіб, які діяли протягом певного часу в умовах очевидності для військовослужбовців та працівників 65 арсеналу ГРАУ ЗСУ».

 

Крім того, на початку березня цього року депутати заслухали інформацію щодо стану розслідування пожежі на території 48-го арсеналу ЦРАУ ЗСУ у Калинівці.

 

Факти пожеж на арсеналах в Ічні, Сватовому та Кривому Розі ще вивчаються депутатами, і засідання комісії з цих питань не проводилися.

 

Нагадаємо, комісію щодо розслідування пожеж Верховна Рада створила 31 жовтня 2019 року. Головою цієї комісії обрали Давида Арахамію, а його заступником – Сергія Рахманіна.