Рада повернула військовим разові виплати при звільненні

18 Жовтня 2011, 18:00

Як передає кореспондент Тижня, за зміни до законів "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей" і "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб" свої голоси віддали 275 депутатів.

Тепер у разі звільнення з військової служби за віком, у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, закінченням строку контракту, систематичним невиконанням умов контракту командуванням, виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 50 % місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби за наявності вислуги 10 років і більше.

Цей закон виправив помилку, допущену під час прийняття пенсійної реформи, у якій передбачалося, що військовослужбовець, який мав 25 років вислуги і звільнявся за віком або у зв’язку з закінченням строку контракту, отримав би при звільненні грошову допомогу у 25 разів меншу від військовослужбовця, який при такій самій вислузі звільняється за станом здоров’я та у 12,5 разів меншу від особи, яка звільняється через сімейні обставини.

Дія закону поширюється на усіх військовослужбовців, які звільнилися, починаючи з 1 жовтня 2011 року, – з того часу, як почала діяти пенсійна реформа.

Нагадаємо, Верховна Рада відмовилася позбавляти прокурорів і слідчих спеціальних пенсій у разі встановлення судом порушення ними прав і свобод громадян у період перебування на посаді.