Рада повернула Азарову проект бюджету-2013

17 Вересня 2012, 11:31

За його словами, мотивація полягає в тому, що в бюджеті мають бути враховані вимоги бюджетної резолюції Верховної Ради, а також пропозиції президента, озвучені ним у зверненні до парламенту і народу.

Литвин додав, що проект бюджету також не може містити пропозиції щодо "повного або часткового припинення дії інших законів".

"Не можна в бюджеті посилатися на ті закони щодо наповнення бюджетних статей, які іще не прийняті", – сказав також спікер.

"З урахуванням цього і після консультації з бюджетним комітетом, я в суботу повернув проект бюджету в Кабінет міністрів", – повідомив Литвин.

Нагадаємо, 16 вересня перший віце-прем’єр Валерій Хорошковський визнав, що проект бюджету ще потребує доопрацювання. На доопрацюванні проекту наполягали і на Банковій

Кабмін схвалив проект держбюджету на 2013 рік на засіданні 12 вересня.

За словами міністра фінансів Юрія Колобова, документ "абсолютно реалістичний", в якому передбачається зростання ВВП на рівні 4,5%. Номінальний ВВП, згідно з очікуваннями уряду, досягне 1 трлн 687 млрд 800 млн грн. Інфляція не перевищить 5,9%. Доходи бюджету збільшуються порівняно з планами на поточний рік на 6,4%, – до 394,6 млрд грн. Витрати зростуть на 6,3%, – до 434,6 млрд грн, що більше, ніж у цьому році, на 25,6 млрд грн. Дефіцит бюджету закладений на рівні 1,65% до ВВП, що становить 27,8 млрд грн.

Водночас, Колобов не зміг назвати прогнозовану ціну на газ на 2013 рік, розмір мінімальної заробітної плати і рівень прожиткового мінімуму.

Позначки: