Рада підтримала у першому читанні закон про відкриття ринку землі

13 Листопада 2019, 15:23

Верховна Рада у середу, 13 листопада, ухвалила у першому читанні та за основу законопроект №2178-10  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". Відповідне рішення підтримали 240 народних депутатів.

 

 

Зауважимо, сьогодні більшість фракцій виступали проти розгляду відповідного законопроекту. Зокрема, проти нього виступили "Голос", "Батьківщина", "Європейська солідарність" і "Опозиційна платформа – За життя". Фактично законопроект підтримувала лише фракція "Слуга народу".

 

Також в правлячій фракції підкреслювали, що законопроект буде істотно змінений до другого читання. Передбачається, що у фінальну версію внесуть норму, згідно з якою продаж землі іноземцям буде заборонено до всеукраїнського референдуму.

 

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський 11 листопада заявив, що громадяни інших держав та іноземні компанії отримають право купувати українську землю, тільки якщо на це дасть згоду український народ на всеукраїнському референдумі.

 

Нагадаємо, 22 жовтня міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що в Міжнародного валютного фонду немає конкретних вимог щодо запровадження ринку землі, зокрема щодо продажу землі іноземцям.

 

Кабінет міністрів України схвалив законопроект про проведення земельної реформи в Україні та відкриття ринку землі 25 вересня. 

 

Як повідомили 30 вересня, запуск ринку землі з 1 жовтня 2020 року призведе до збільшення вартості оренди за 1 гектар у середньому по країні з 1700 гривень у 2018 році до 4000 гривень у 2024. 

 

Утім, більшість українців не підтримують старт ринку землі. 15 жовтня оприлюднили результати опитування, яке показало, що на умовному референдумі щодо запровадження ринку лише 25,1% проголосовали би за його старт.