Рада підтримала скасування податку на пенсії

2 Червня 2016, 18:14

Верховна Рада України звільнила пенсії від оподаткування. Відповідний законопроект №4245 про внесення змін до Податкового кодексу щодо звільнення від оподаткування пенсій підтримали 274 народних депутати на засіданні парламенту четвер, 2 червня.

Законом визначається, що суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення, а також пенсії з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана ВРУ, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

При цьому норма не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Зазначимо, що пенсії, розмір яких перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму, будуть оподатковуватися за ставкою 18%. При цьому в ході розгляду законопроекту з документу була вилучена норма щодо оподаткування таких пенсій за ставкою 80% замість 15%.

Закон набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Після голосування спікер Андрій Парубій закрив вечірнє пленарне засідання парламенту.

Верховна Рада України відхилила законопроект «Про внесення змін до закону України «Про державний бюджет на 2016 рік» (№4316), який пропонував збільшити в 2016 розмір прожиткових мінімумів, мінімальної заробітної плати і мінімальної пенсії на 5%.