Рада перенаправила 557 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19

3 Листопада 2020, 15:19

Верховна Рада у вівторок, 3 листопада, ухвалила закон про перенаправлення 557 млн грн на боротьбу з наслідками епідемії коронавірусу. За прийняття законопроєкту "«Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" Про державні запозичення" (№3040а) у другому читанні та в цілому проголосували 296 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.

 

 

Представляючи законопроект, голова парламентського Комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький повідомив, що документ приймається з метою залучення додаткових ресурсів для боротьби з наслідками COVID-19.

 

"Фактично цим законопроектом розблокується можливість отримання фінансових ресурсів від МБРР для реалізації проекту "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей". З цією метою пропонується збільшити на 557 млн грн державні планові призначення МОЗ на 2020 рік за відповідною бюджетною програмою шляхом перерозподілу коштів держбюджету на поточний рік", – сказав Радуцький.

За його словами, зазначені кошти, зокрема, планується витратити на закупівлю лабораторного обладнання, витратних матеріалів, тест-систем та холодильного обладнання для лабораторних центрів відповідно до договорів з агентствами ООН для підтримки заходів з боротьби з COVID-19.

 

"Це дозволить забезпечити ефективне використання коштів відповідних позик, які працюватимуть сьогодні там, де потрібно державі. Крім того, Україні не доведеться платити комісію за несвоєчасне використання позикових коштів", – підкреслив Радуцький.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, кошти в розмірі 556,7 млн грн будуть перенаправлені на зазначені цілі внаслідок зменшення річних планових призначень за бюджетними програмами "Реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород" (на 540 млн грн), "Модернізація системи соціальної підтримки населення України" (на 7,6 млн грн), а також зменшення обсягів планових призначень за проектом "Покращення охорони здоров'я на службі у людей" на 9,1 млн грн для відображення одноразової комісії МБРР за надання позики.

 

Нагадаємо, уряд додатково виділив майже 1,3 млрд гривень на збільшення кількості тестувань на COVID-19.