Рада не змогла розширити повноваження РНБО

23 Грудня 2014, 11:56

Депутати Верховної Ради не змогли ухвалити зміни до закону "Про Раду нацбезпеки і оборони". За відповідний проект закону № 1343 у другому читанні та в цілому проголосували 223 народних депутатів.

Перед цим депутати заслухали усі запропоновані правки до законопроекту. Жодна з правок, які не підтримав профільний комітет Ради, не була ухвалена.

Частина депутатів, зокрема від "Самопомочі" та "Батьківщини" називали окремі норми закону неконституційними. Зокрема, вони наголошували на дублюванні та підміні функцій інших органів влади за нормами закону. Нардеп Юрій Шухевич назвав закон "державним переворотом та створенням третього джерела влади".

Голова комітету Сергій Пашинський не погодився з такими закидами.

"Тут немає ніякої узурпації. У нас координація між військовими підрозділами сьогодні проходить через Київ. Змінити це і покликаний законопроект", – заявив він.

Згідно з нормами оновленого закону, РНБО "координує і контролює діяльність органів виконавчої влади у сферах протидії корупції, забезпечення громадської безпеки та боротьби зі злочинністю", "рішення Ради національної безпеки і оборони України, введені в дію указами президента України, є обов'язковими до виконання органами виконавчої влади".

За відправлення закону на повторне друге читання проголосували 302 нардепи

Нагадаємо, о 10:00 Верховна Рада розпочала засідання, у парламенті зареєструвалися 357 нардепів.