Рада НБУ заявила про помилки Нацбанку

23 Грудня 2014, 16:41

Рада Національного банку визнала політику регулятора загрозливою для цінової стабільності в державі. Про це йдеться у рішенні Ради № 30 від 17 грудня 2014 року, оприлюдненому на сайті регулятора.

Як зазначається, здійснення грошово-кредитної політики у січні-жовтні не повною мірою відповідало положенням Основних засад грошово-кредитної політики на 2014 рік.

«Забезпечення стабільності національної валюти, як основної мети грошово-кредитної політики, перебуває під загрозою, більшість визначених Основними засадами завдань не виконуються або виконуються неналежним чином», – йдеться у документі.

Рада Національного банку зазначає, що економічна ситуація в країні залишається надзвичайно складною – динаміка переважної більшості показників економічного та соціального розвитку України продовжує демонструвати тенденції до погіршення.

«Несвоєчасні дії Національного банку на валютному ринку, з одного боку, не дали змоги суттєво обмежити темпи девальвації, з іншого – призвели до скорочення міжнародних резервів з початку року на 51,2% або на 10,4 млрд доларів. Станом на 1 грудня 2014 року вони становили 10,0 млрд доларів», – зазначається у рішенні Ради НБУ

Нагадаємо, згідно з проектом держбюджету на наступний рік, НБУ вже до 11 травня зобов'язують перерахувати у дохідну частину кошторису 65,4 млрд грн, що майже втричі більше, ніж за увесь поточний рік.