"26.03.2012 року суддя Ленінського районного суду г.Оренбурга А.В.Нуждін задовольняє клопотання прокурора за 65 найменуваннями літератури богословського та історичного змісту буквально всіх ісламських видавництв Росії", – сказано в заяві
Копія рішення, що набрало чинності у квітні 2012 року, була пред'явлена торгівцям книжками на нещодавній виставці-ярмарку ісламських видавництв у Казані.
"Прокурор і суддя Ленінського району Оренбурга, не запросивши на слухання як відповідача жодного автора, перекладача або видавця, кулуарно прийняли рішення, яке ставить під загрозу лояльність мусульман у нашій державі!" – йдеться у заяві.
Рада муфтіїв зазначає, що сприймає заборону релігійної літератури як спробу відродження "тотального ідеологічного контролю".
"Мусульмани Росії переконані, що визначення переліку екстремістською релігійної літератури є внутрішньою справою кожної конфесії і саме на цьому рівні повинні прийматися відповідні рішення. Для винесення рішень по внесенню релігійної літератури до списку матеріалів екстремістського змісту необхідна наявність експертизи від самих релігійних організацій Росії, для чого створені і діють експертні ради, в тому числі з релігійної літератури", – йдеться в документі.
У муфтіяті переконані, що необхідно законодавчо припиняти діяльність тільки тих організацій, які порушують чинне законодавство, "а не робити релігійну літературу винуватцем існуючих соціально-політичних проблем".
Автори документа заявили, що досить часто причиною включення до переліку екстремістських матеріалів мусульманської літератури є "не завжди об'єктивні, обгрунтовані, всебічні та повні за обсягом експертні висновки".