Рада Європи закликали Сербію офіційно визнати геноцидом масову розправу над мусульманами в Сребрениці у 1995 році. Парламент і президент Сербії принесли вибачення, але і досі не визнали тодішні події геноцидом відповідно до висновку міжнародних судів, заявила Комісія РЄ по боротьбі з расизмом і нетерпимістю у вівторок, 16 травня.
У липні 1995 року – всього за кілька місяців до закінчення війни в Боснії – боснійсько-сербські формування викрали і вбили близько 8 тисяч мусульман. Ця розправа вважається найжахливішим військовим злочином в Європі з часу закінчення Другої світової війни.
У своїй заяві комісія РЄ висловила жаль щодо повільного прогресу в справі затримання і притягнення до відповідальності винних у геноциді і інших військових злочинах на ґрунті расизму. Визнання факту геноциду і прозоре розслідування всіх випадків насильства "абсолютно необхідне для того, щоб люди з різних етнічних груп надалі не жили в страху перед залякуванням і новою хвилею злочинів на ґрунті насильства", підкреслюється в документі.
Нагадаємо, у 2015 році Росія не підтримала рішення ООН про визнання геноцидом різанини в Сребрениці. Прихильники резолюції очікували її одноголосного схвалення, щоб в 20-ту річницю подій вшанувати пам'ять 8 тисяч мусульман, загиблих від рук боснійських сербів. Того ж року під час участі в пам'ятній церемонії в Поторачах біля боснійського населеного пункту Сребрениця сербського прем'єра закидали камінням.
Станом на 2015 рік у Сербії восьми особам висунули обвинувачення через підозру у скоєнні військових злочинів проти цивільних у Сребрениці, зокрема, у вбивстві восьми тисяч боснійських мусульман.