Рада Європи вимагає від української влади виконувати рішення судів проти держави

6 Грудня 2010, 19:40

Про це йдеться в резолюції Комітету міністрів, прийнятій на засіданні 30 листопада, текст якої опублікований на офіційному сайті Ради Європи.


У своєму документі Комітет міністрів відзначив, що Європейський суд з прав людини практично в 400 своїх рішеннях знайшов порушення щодо невиконання або затримок з виконання представниками державної влади України рішень українських судів на користь позивачів.


У резолюції нагадується, що в рішенні Європейського суду з прав людини від 15 жовтня 2009 року у справі «Юрій Іванов проти України», зокрема, наголошувалася необхідність реформ українського законодавства й адміністративної практики для їх приведення відповідно до вимоги статті 46 Конвенції прав людини. У цьому ж рішенні зазначалося, що відповідні реформи мають бути проведені не пізніше, ніж упродовж року з моменту набрання рішення чинності – тобто не пізніше ніж 15 січня 2011 року. Крім того, суд пропонував Україні врегулювати відповідно до проведеної реформи всі спори з громадянами, які вже звернулися через невиконання рішень місцевих судів до Європейського суду з прав людини.


У резолюції Комітету міністрів наголошується, що українська сторона під час засідання 30 листопада цього року повідомила про те, що в Україні підготовлено проект закону про забезпечення виконання судових рішень, за які відповідальна держава. Разом з тим у резолюції також вказано, що жодних деталей щодо змісту цього проекту закону, а також можливої дати його ухвалення представлено не було.


Рада міністрів «твердо попросила» українську владу врегулювати в індивідуальному порядку всі випадки невиконання рішень внутрішніх судів з позивачами, що вже звернулися до Європейського суду з прав людини.


Комітет міністрів також вирішив ще раз повернутися до розгляду цього питання на своєму засіданні в березні наступного року.