Керівний комітет займається питаннями реформування кримінальної юстиції в Україні.
До його складу з української сторони входять представники Мінюсту, Генпрокуратури та Адміністрації президента.
Зазначається, що Ягланд таке прийняв рішення: поки експерти Ради Європи не проведуть детального аналізу суперечливих законів, які "були поспішно ухвалені Верховною Радою", і не представлять свій звіт на розгляд Комітету Міністрів Ради Європи, нова дата засідання комітету визначена не буде.
"Ми хочемо мати співпрацю з українською владою, але цілком зрозуміло, що ми не можемо продовжувати цього робити, ніби нічого не відбувається", – заявив спікер генсека Даніель Хельтген.
Нагадаємо, скандальні закони України, схвалені Верховною Радою 16 січня під час голосування руками, після підписання Віктором Януковичем були опубліковані 21 січня в парламентській газеті "Голос України" та урядовому виданні "Урядовий кур'єр".
Як відомо, ці закони обмежують права мітингувальників та дозволяють здійснювати заочне кримінальне провадження. Крім того, більшість прийняла скандальний законопроект про наклеп та законопроект про так званих "іноземних агентів".
Це викликало масовий спротив українців і 19 січня у центрі Києві почалися масові сутички мітингувальників з міліцією, які тривають досі.