За словами комісара, поки є дві пропозиції щодо співпраці української влади та міжнародної спільноти щодо розслідування та розв’язання ситуації в Україні. Обидві не є взаємовиключними.
«Про одну я лише дізнався, тому не можу коментувати – включає залучення ООН. Друга – пропозиція Генерального Секретаря Ради Європи з тим, щоб створити дорадчу раду, яка спостерігатиме, як це відбуватиметься. Пропозиція полягала в тому, щоб у складі такої групи був один із представників влади, один від опозиції й один від Ради Європи», – заявив комісар.
Як зазначив Муйжніекс, Рада Європи та опозиція вже назвали своїх можливих кандидатів. А органи влади ще розмірковують над тим, чи призначити їм когось зі свого боку, і кого саме. З боку Ради Європи це буде Ніколас Братца – колишній голова Європейського суду з прав людини. Від опозиції – колишній суддя Європейського суду з прав людини від України.
«Я думаю, схоже, що з боку громадянського суспільства є великий запит на представників міжнародної спільноти, бо немає довіри до прокуратури та міліції», – заявив Муйжніекс.
За словами комісара, він у своїх розмовах з органами влади, повідомляв, що якщо представники міжнародної спільноти побачать, що проводиться ефективне розслідування, то не буде потреби залучати міжнародних представників. Він також заявив, що готовий допомагати Україні у цьому процесі.
Нагадаємо, що 6 лютого після зустрічі із Нілом Муйжнієксом перший заступник глави Адміністрації президента Андрій Портнов заявив, що українська сторона ініціює залучення авторитетних керівників міжнародних організацій для розслідування подій, що відбуваються в Україні.