Рада Європи: Більшість розстрілів 20 лютого здійснив “Беркут” групи Садовника

31 Березня 2015, 13:13

Бійці спецпідрозділу "Беркут", за даними розслідування, відповідальні за більшість убивств, скоєних 20 лютого. Такі дані містяться у звіті Міжнародної дорадчої групи, що діє за мандатом генсека Ради Європи від 31 березня.

"Судячи з матеріалів справи, відповідальність за більшість вбивств, скоєних 20 лютого 2014 року, може бути покладено на співробітників "Беркуту"… Аналіз сотень годин відеозаписів та матеріалів з інтернету дозволив встановити 21-24 співробітників "Беркуту", які стріляли в учасників акцій протесту, що піднімалися вулицею Інститутською", – стверджується в документі.

За даними звіту, "ніхто зі співробітників не міг застосовувати зброю без наказу їхнього керівника, пана Садовника".

В документі зазначено, що більшість демонстрантів, що загинули 20 лютого, отримали поранення з автоматів Калашнікова калібру 7,62*39, який був у наявності у бійців "Беркуту".

"Встановлено, що група Садовника отримала приблизно 20 автоматів АКС-47 такого калібру, ці автомати не було повернуто до місця зберігання, вони зникли", – йдеться в документі.

"В ході розслідування за допомогою аналізу траєкторії куль було встановлено, що понад 30 осіб було застрелено з-поза бетонної барикади біля виходу зі станції метро "Хрещатик" на вулиці Інститутській, що співвідноситься з численними записами в мережі інтернет, на яких видно, як співробітники "Беркуту" в уніформі з жовтими пов'язками стріляють з цього місця", – наводяться у звіті МДГ дані офіційного розслідування, які досі не публікувалися.

Як зазначалося у звіті РЄ 31 березня, причетність снайперів чи російських сил до розстрілів на Майдані поки що не довели.

Як повідомлялося, Рада Європи дійшла висновку, що дії МВС перешкоджали розслідуванню розстрілів на Майдані.

Нагадаємо, 31 березня екс-начальнику МВС Києва Коряку ГПУ висунула підозру в розгоні Євромайдану.