Рада ЄС зняла санкції з двох соратників Януковича

5 Березня 2020, 13:00

Рада Європейського Союзу зняла санкції з двох високопосадовців часів президентства Віктора Януковича. Про це йдеться в рішенні Ради ЄС.

 

Разом з тим, Рада ЄС продовжила ще на рік санкції проти 10 осіб.

 

 

Як повідомляється, рішення Ради ЄС набере чинності завтра.

 

Як повідомлялося, Росія подала в суд Лондона позов проти України через «борг Януковича». 17 січня 2017 року Високий суд Лондона розпочав розгляд позову.

 

29 березня 2017 року Високий суд Лондона схвалив прискорений розгляд позову РФ до України про євробонди на $3 млрд.

 

У свою чергу, Україна ініціювала апеляційне оскарження згаданого рішення суду.

 

Тим часом Міжнародний валютний фонд повідомив 16 грудня 2015 року, що борг України перед Росією на 3 мільярди доларів, який був взятий екс-президентом Віктором Януковичем за два місяці до втечі, визнаний державним, а не комерційним.

 

Україна запропонувала РФ реструктуризувати свій борг на умовах, які були запропоновані всім приватним кредиторам. 1 січня Міністерство фінансів РФ заявило, що готує позов в англійський суд через невиплату Україною $3 млрд кредиту. У свою чергу, тодішній міністр фінансів України Наталія Яресько заявляла, що питання держборгу України перед Російською Федерацією можна вирішити без суду.

 

4 травня 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення зміни до статті 4 закону України "Про особливості здійснення угод з державним, гарантованим державою боргом і місцевим боргом", яким продовжується термін дії тимчасового мораторію на виплати за випущеними в грудні 2013 року і викупленими Фондом національного добробуту РФ дворічним єврооблігаціями.

98