Рада ЄС затвердила список проектів у сфері оборони

20 Листопада 2018, 11:49

Рада Європейського Союзу затвердила оновлений список проектів, які будуть здійснюватися в рамках програми PESCO ("Постійна структурна співпраця"). Про це йдеться в повідомленні на сайті ЄС.

 

"На додаток до перших 17 проектів, погоджених 11 грудня 2017 року і офіційно прийнятих 6 березня 2018 року, буде представлено 17 нових проектів", – йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, проекти охоплюють такі сфери, як навчання, розвиток потенціалу та оперативна готовність на суші, в морі і в повітрі, а також в кіберзахист.

 

Так, 11 грудня минулого року Рада ЄС прийняла рішення про створення PESCO. Ця структура дозволяє країнам-членам ЄС тісніше співпрацювати в області безпеки і оборони та спільно розвивати оборонні можливості, інвестувати в спільні проекти і підвищувати оперативну готовність і внесок своїх збройних сил.

 

Раніше президент Франції Еммануель Макрон закликав до створення загальноєвропейської армії, щоб захистити Європу від Росії, Китаю і навіть США, наголосивши, що Париж є союзником Вашингтона, однак не повинен залежати від нього.

 

Нагадаємо, генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що ЄС, який прагне зміцнити власні оборонні спроможності, не має на цьому шляху допускати дублювання НАТО, його командних структур, та підривати, таким чином, спроможності Альянсу.