Рада ЄС схвалила скасування мит на експорт товарів з України

14 Квітня 2014, 14:47

"Зустріч ЄС почалася з офіційного рішення щодо одностороннього скасування мит для України. Безпосередній поштовх в 500 млн євро для українського бізнесу" , – написав Більдт.

Раніше в МЗС України повідомляли, що згідно з процедурою, пакет автономних торгових преференцій ЄС для України набуде чинності після його схвалення Радою міністрів ЄС.

Європейський парламент 3 квітня схвалив односторонню скасування митних зборів на експорт українських товарів до країн Європейського Союзу.

Водночас, представники Європейської комісії в кінці березня заявили, що товарам кримського визначення походження не буде надано режим автономних торгових преференцій (АТП) Європейського Союзу.

Нагадаємо, 11 березня Єврокомісія прийняла рішення тимчасово знизити мита для українських товарів, що ввозяться до країн Євросоюзу, а 3 квітня Європарламент підтримав цю пропозицію.

При цьому Міністерство закордонних справ України очікує, що одностороннє скасування мит на експорт українських товарів до країн Європейського Союзу почне діяти в травні 2014