Рада ЄС продовжила санкції проти Росії через анексію Криму

20 Червня 2019, 17:30

Рада Європейського Союзу ухвалила рішення продовжити "кримські санкції" ще на один рік. Про це йдеться на сайті міжнародної організації.

 

"20 червня 2019 року Рада продовжила застосування обмежувальних заходів у відповідь на незаконну анексію Росією Криму та Севастополя до 23 червня 2020 року", – йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, у санкційний список увійшли особи та компанії, які розташовані у ЄС.

 

Так, обмежувальні заходи включають заборону на імпорт до ЄС товарів з окуованого Криму і Севастополя; інвестиції в Крим чи Севастополь; туристичні послуги в Криму та Севастополі, зокрема, європейські круїзні лайнери не можуть заходити в кримські порти; експорт певних товарів та технологій до Криму, зокрема, у сфері транспорту, телекомунікацій та енергетики.

 

Водночас у Раді ЄС нагадали про декларацію глави дипломатії ЄС Федеріки Могеріні від 17 березня 2019 року, у якій йшлося, що через п'ять років після незаконної анексії Криму та Севастополя Росією ЄС залишається непохитним у своїй прихильності суверенітету України територіальної цілісності.

 

Своєю чергою, посол України в ЄС Микола Точицький привітав рішення Ради.

 

"Вітаю рішення Ради ЄС про продовження «кримських» санкцій до червня 2020р. Нещодавні «вироки» рос. судів у справах кримських татар засвідчили, що окупований Крим став «сірою зоною», де не діють гарантії прав людини. Посилення міжнар. тиску на РФ є ключовим для деокупації Криму", – написав він у Twitter.

 

 

 

 

Нагадаємо, брюссельський кореспондент "Радіо Свободи" Рікард Джозвяк повідомив, що у Європейському Союзі 20 червня ухвалять рішення про продовження економічних санкцій проти Росії ще на півроку практично без обговорення.