Рада ЄС на рік продовжила «кримські» санкції проти Росії

17 Червня 2016, 15:02

Під час засідання у Люксембургу 17 червня Рада ЄС ухвалила рішення про продовження до 23 червня 2017 року обмежувальних заходів, накладених у зв'язку з окупацією Криму Росією. Про це повідомляється в комюніке, опублікованому на сайті Ради.

«Ці заходи застосовуються до резидентів ЄС і підприємств, розташованих в ЄС. Вони обмежуються територією Криму і Севастополя», – йдеться в документі.

Продовжені заходи включають такі заборони:

– На імпорт в ЄС продукції, виробленої в Криму чи Севастополі;

– На інвестиції в Криму і Севастополі, що означає, що ніякий європеєць і ніяка компанія, що базується в союзі, не може купувати нерухомість або підприємства в Криму, фінансувати кримські підприємства або надавати супутні послуги;

– На служби, пов'язані з туристичною діяльністю, в Криму чи Севастополі; особливо, передбачається, що європейські круїзні судна не можуть заходити в порти Кримського півострова, за винятком надзвичайних обставин;

– На експорт низки товарів і технологій, призначених для підприємств Криму або для використання в Криму, в секторах транспорту, телекомунікацій, енергетики, а також пов'язаних з розвідкою, експлуатацією та виробництвом нафтової, газової та мінеральної продукції; забороняється надання технічної допомоги або брокерські послуги та послуги з будівництва інженерних споруд і інфраструктур в цих секторах.

Читайте також: ЄС продовжить санкції проти Росії на наступний термін – Туск

Як повідомлялося, лідери країн «Великої сімки» на саміті вирішили зберегти запроваджені проти РФ санкції. Згодом глава української держави Петро Порошенко у розмові з віце-президентом Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденомвиступив за посилення санкцій проти РФ. Згодом помічник державного секретаря США з питань Європи і Євразії Вікторія Нуланд заявила про готовність США посилити санкції проти Росії.